Kategórie
 
 
 
 
 
Strukoviny
 
 
Strukoviny
 
 

Strukoviny

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Značka: 
Zobraziť na stránku:
 
Šošovica červená BIO
Detaily
BIO červená šošovica značky BioFriend je strukovina, ktorá je zbavená šupky. Vďaka tomu je príprava lúpanej šošovice veľmi rýchla. Je vhodná na prípravu kaše, pyré, polievok alebo pomazánok.

Cícer
Detaily
Cícer je strukovina, ktorej príprava sa nelíši od iných strukovín. Pre skrátenie doby varenia je vhodné cícer vopred namočiť. Môže sa použiť na prípravu polievok, omáčok alebo zeleninových šalátov. Veľmi známa je nátierka Hummus.

Cícer

1,70 €
Polievkový mix
Detaily
Polievkový mix je vhodný na prípravu polievok a prívarkov. Jedná sa o mix strukovín a jačmennej obilniny.

Fazuľa Mungo
Detaily
Z fazule Mungo môžeme pripraviť výbornú polievku, prívarok alebo ju môžeme podávať ako prílohu k hlavnému jedlu. Výborná je ako prídavok do šalátov, ryže alebo ryžových cestovín.

Hrach zelený polený
Detaily
Zelený hrach polený nemusíte pred kuchynskou prípravou máčať vo vode. Jeho príprava trvá cca 60-90 min. Z hrachu si môžete pripraviť chutné desiatové polievky, prívarky alebo len tak pridať do šalátov.

Fazuľa maslová
Detaily
Fazuľa maslová sa líši od iných druhov fazúľ tým, že má vyšší obsah provitamínu A. Z maslovej fazuli si môžete uvariť výbornú fazuľovú polievku, prívarok alebo pripraviť nátierky. Výborná je ako prídavok do šalátov.

Sójové bôby
Detaily
Sója je všestranne využiteľná potravina. Kuchynsky spracovanú sóju môžeme pridávať do mäsových jedál, šalátov alebo omáčok.

Fazuľa Bango
Detaily
Fazuľa je strukovina, ktorá pochádza z Mexika, odkiaľ sa rozšírila do celého sveta. Fazuľa bango sa vyznačuje svojou tmavou farbou a výraznou veľkosťou. Je vhodná na prípravu prívarkov, nátierok, polievok a šalátov.

Šošovica červená – lúpaná
Detaily
Červená šošovica je strukovina, ktorá je zbavená šupky. Vďaka tomu je príprava lúpanej šošovice veľmi rýchla. Je vhodná na prípravu kaše, pyré, polievok alebo pomazánok.


 
 
Strukoviny
Obilniny a strukoviny patria medzi najvýznamnejšiu súčasť výživy už celé stáročia. Základom zdravého životného štýlu je konzumovať pestrú stravu,  v ktorej by samozrejme nemali chýbať obilniny a strukoviny. Sú významným zdrojom sacharidov, vlákniny, bielkovín a ďalších pre človeka prospešných látok. Svoj jedálniček si dokážete vylepšiť práve obilninami a strukovinami, ktoré nájdete v ponuke na našom eshope pelia.sk.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia