Linecké koláčiky s klinčekami

Infobar icon

Vaše objednávky sa snažíme odosielať tak rýchlo ako ste zvyknutí. V tejto výnimočnej situácii sa však môže termín dodania pretiahnuť aj na 7 prac. dní.

Kategórie
 
 
 
 
 
Linecké koláčiky s klinčekami
 
 

Linecké koláčiky s klinčekami

VÝBORNÝ RECEPT OD RAVITY!

Voňavé klinčekové linecké koláčiky z pohánkovej múky. Tradičný recept s novými ingredienciami očarí nejednu vianočnú návštevu!

Potrebujeme: 200g špaldová múka hladká, 100g pohánková múka, 1pl mletých orechov (použili sme mleté mandle Ravita), 1čj lyžička mletý kardamón LEBENSBAUM1čj lyžička mletých klinčekov LEBENSBAUM, 220g masla, 100g trstinový cukor Ravita, 2 žĺtky, malinový džem.

Postup: zmiešame preosiate múky s cukrom, korením, orechami a maslom. Pridáme žĺtky a vypracujeme cesto. Necháme odležať v chladničke (minimálne 1 hodinu). Vyvaľkáme a vykrajujeme rôzne tvary. Aby sa nám cesto netrhalo je dobré ho pomúčiť a pred vaľkaním premiesiť v rukách. Pečieme 9-10 minút na 180 stupňov. Po vychladnutí natrieme džemom a zlepíme 2 kúsky dokopy. Môžeme poprášiť mletým trstinovým cukrom ( trstinový cukor si pomelieme na mlynčeku na kávu).

 
 
 
Linecké koláčiky s klinčekami
Blog je nová forma komunikácie s určitou cieľovou skupinou ľudí. Cieľom blogu pelia.sk je zverejňovať články, v ktorých môžu zákazníci nájsť inšpiráciu, nápady alebo rady z oblasti potravinárstva a zdravej výživy. Rovnako Vám pomocou blogu chceme zdeliť veľa zaujímavých informácii o eshope pelia.sk a jej budúcich projektoch. Neustále budeme pridávať aj rôzne články plné zdravých receptov a články venované rozmanitým témam.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia